"Funny English"

Angličtina pro předškoláky „FunnyEnglish“

Kroužek se koná 1x týdně v odpoledních činnostech (začínáme v týdnu od 2. 10. 2023)

• Ve třídě „Broučci“ vždy v pondělí od 14:30 do cca 15:00 hodin                                    (pí. uč. Bc. Lucie Puchnerová)
  •
  • Ve třídě „Sovičky“ vždy v úterý od 14:30 do cca 15:00 hodin                                          (pí. uč. Bc. Kateřina D. Brusová)

Cílem je seznámit děti s cizím jazykem hravou formou, nebát se ho, nebát se chybovat. Mezi zásady jazykového vzdělávání v raném věku patří:

• porozumění – děti pokynům rozumějí, ale nemusí komunikovat, případně mohou reagovat v mateřském jazyce
  • aktivace smyslů – sluch, zrak, hmat…
  • zařazování pohybových aktivit a hudebně pohybových her, písní
  • konkretizace slovní zásoby – spojování slova s obrázkem, činností

Nemalou součástí jsou i pracovní sešity, které si děti vyplňují dle pokynů a dané probírané látky. Spolupráce s rodiči je žádoucí a vítaná. Pozitivní motivace  (pochvala od pí. učitelky, ale také od rodičů!) podporuje sebedůvěru dítěte a pozitivní vztah k jazyku.

Angličtina děti

Vzdělávání